Top4sport

Novinky

Vranovské léto 2023:

15. - 16. 7. 2023 Volejbalový turnaj smíšených družstev - 15. ročník a 29. - 30. 7. 2023…

Vranovské léto 2022

Muži: 1. místo: Prázdna kasa, 2. místo: Grandi Tette, 3. místo: Rumídci, 4. místo: Ivánkovo…

Volejbalový turnaj smíšených družstev 2022

1. místo: Harakiri, 2. místo: No Name, 3. místo: Sexy bonbónky, 4. místo: Ferova družina, …

Výsledky nohejbalového Vranovského léta 2010


Letošní ročník nohejbalového Vranovského léta ovlivnilo extrémní počasí. Sobotní turnaj trojic se hrál za úmorného vedra a nedělní dvojice pokazil déšť. Ale popořadě..


TROJICE:

Celkem 45 týmů se v 11 základních skupinách utkalo o 24 míst v 8 osmifinálových skupinách. Z nich už pouze vítězové postupovali do čtvrtfinálových bojů. Tyto duely rozdaly karty tak, že se v prvním čtvrtfinále utkali vítězové trojek z roku 2009, Doubrava, O. Vít a Dráždil (VĚČNÍ STUDENTI) a VARY "A" hrající v sestavě Zrzavecký, Vanke a bývalý dvojnásobný světový šampion Jiří Dvořák - hráči Liaporu Karlovy Vary. Po třísetové bitvě se obhájci prvenství s turnajem rozloučili. Ve druhém čtvrtfinále, také ve třech setech, vyhrál FIT TEAM nad do té doby suverénní trojicí OCEÁNIK. Další čtvrtfinálový duel byl rychlou záležitostí. BUDĚJKY nestačily na SLEZSKÝ FC a podlehly 2:0 na sety. Poslední čtvrtfinále svedlo do vzájemného souboje dva celky hráčů z Modřic, které braly v loňském roce stříbro a bronz. RUMOVÉ PRALINKY (Pospíšil, Topinka a Bíbr) podlehly silné trojce SLONI ZE SKOTSKA. Ti postoupili po výsledku 2:1 do semifinále.

První semifinále prokázalo, že FIT TEAM je na Vranově vždy velice silný a musí se ním počítat na příčky nejvyšší. Krásný zápas gradoval ve třetím setu, kdy VARY "A" dokázali srovnat z 5:9 na 9:9, aby nakonec rozhodující bod pro sebe přeci jen "urval" FIT TEAM. Ten se po dvouleté přestávce opět probojoval do finále.

To však poprvé v historii své účasti na Vranovském létě nezvládli SLONI ZE SKOTSKA. V cestě jim stál SLEZSKÝ FC. Pod tímto nenápadným názvem nastupovala dvojice slovenských sběratelů zlatých kovů ze světových mistrovství - Patrik Perun a Richarda Makara, se kterými tvořil trio Lumír "Bačik" Gebel. Výsledek 2:0 se zdá na první pohled jednoznačný, ale opak byl pravdou. SLONI ZE SKOTSKA nedali svoji kůži zadarmo a soupeř si musel sáhnout na dno svých sil.

Na konci obou setů v boji o bronz se vždy více štěstí přiklonilo na stranu SLONŮ ZE SKOTSKA a tak si Radek Pelikán (úřadující mistr světa dvojic), František Kalas a zkušený Petr Gulda mohli počkat na ceny pro třetí tým. Na VARY "A" zbylo čtvrté místo, a tak je mohlo hřát alespoň vyřazení obhájců z loňska.

Každý rok je finále trojic vrcholem Vranovského nohejbalového léta. Letos to platilo dvojnásob. Možná i finálová účast nejúspěšnějšího nohejbalisty v historii světových šampionátů Patrika Peruna (8x mistr světa, 6x mistr Evropy, přes 30 titulů mistra Slovenska) dále Richarda Makary (5x MS, 3x ME) a Lumíra Gebela (bývalý juniorský MS) přitáhla ještě větší divácký zájem než obvykle. Na druhé straně stáli Martin Müller (aktuální mistr ČR ve dvojicích a družstvech) , Jan Kaděra a Petr Zemánek. Samotné finále lze popsat jediným slovem - strhující. Fantastická hra v poli celé finálové šestice dokazovala, že ani v těžkém okolí hřišť na Vranově, není žádný míč ztracen. Zejména výkon Martina Müllera několikrát donutil zatleskat nejen ohromené publikum, ale i uznalé soupeře. Pozadu svými výkony nezůstali ani soupeři. Několikrát vraceli míč do hry prvky z akrobacie a třeba "rybička-hlavička" Lumíra Gebela mezi diváky patřila mezi zákroky zázračné. Tuto "soutěž o nejneuvěřitelnější zákroky" nakonec musel rozhodnout třetí set, ve kterém přece jen zkušenost zvítězila. SLEZSKÝ FC porazil FIT TEAM 2:1 a z premiéry na Vranově si odvezl pohár a ceny za první místo i finanční výhru 15.000 Kč.

Nejen finálovým výkonem si ceny pro nejlepšího hráče turnaje trojic zasloužil Martin Müller z Fit teamu.


Pro týmy, které neuspěly v základních skupinách, byl již tradičně vypsán Pohár Vranovského léta. V něm zvítězil tým Na poslední chvíli, před Davidovci, Hasiči F-M a Zemětřesením. Nejlepším hráčem Poháru byl Josef Hicl z vítězného celku.

 

DVOJICE:

Hojná účast byla i v kategorii dvojic. 42 týmů bylo rozděleno do 10 skupin, které se ovšem dohrávaly za neustávajícího deště. Po poledni byl nejprve zrušen Pohár VL dvojic a také odložen hlavní turnaj do 14:00. Když bylo jasné, že nejbližších pár desítek minut zlepšení nepřinese, rozhodl organizační štáb, že se poprvé jeden z hlavních turnajů Vranovského léta nedohraje.

 

Letošní ročník tak byl nejúspěšnější co do počtu aktuálních či bývalých mistrů světa, nadchl diváky krásnými zápasy, ale po zásahu "vyšší moci" zůstal neúplný. Nezbývá než poděkovat za skvělou podívanou a pozvat všechny hráče i diváky na ročník šestý.

Generálním partnerem Vranovského léta je společnost EXCALIBUR CITY a turnaj se uskutečnil pod záštitou poslance PČR Ing. Ladislava Skopala.

 

Celkové výsledky trojic:

 1. SLEZSKÝ FC (Patrik Perun, Makara, Gebel)
 2. FIT TEAM (Martin Müller, Kaděra, Zemánek)
 3. SLONI ZE SKOTSKA (Pelikán, Gulda, Kalas)
 4. VARY "A" (Zrzavecký, Vanke, Dvořák)
 5. - 8. VĚČNÍ STUDENTI (Doubrava, Vít, Dráždil), OCEÁNIK (Vichtora, Novosad Gargula), BUDĚJKY (Kozel, Vondráček, Ryneš) a RUMOVÉ PRALINKY (Pospíšil, Bíbr, Topinka)

Nejlepší hráč:

 • Martin Müller (FIT TEAM)

 

Pohár Vranovského léta:

 1. Na poslední chvíli
 2. Davidovci
 3. Hasiči Frýdek - Místek
 4. Zemětřesení

Nejlepší hráč Poháru VL:

 • Josef Hicl (Na poslední chvíli)